школа 124

Долаючи труднощі, відкриваючи нові шляхи, помиляючись та виправляючи помилки, школа 124 почала свою історію в 1973 році.

Особлива сторінка цієї історії – це ті, хто керував діяльністю школи. Це директори школи. Відкривала двері школи Кривоусова Валентина Федорівна, яка була директором школи з 1973 по 1980 рік. Дорослішала, розквітала наша школа під керівництвом Соболенко Інги Михайлівни, яка очолювала колектив школи з 1980 по 1988 рік. Інга Михайлівна передала управління навчальним закладом у тверді чоловічі руки Нартова Віктора Васильовича з 1988 по 1990 рік. У нелегкі для всієї країни часи з 1990 по 1998 рік школою керувала Філіппова Тетяна Анатоліївна, і школа не втрачала своїх позицій. Усі ці роки незмінним залишався заступник директора школи Антонець Іван Гнатович. Естафету керівництва школою прийняла Київська Валентина Володимирівна, яка і донині опікується роботою школи 124.

У нашій школі є такі вчителі, які працюють тут з моменту її заснування. Ось уже 40 років кожен день приходить до школи Савченко Тамара Олексіївна, щоб дарити учням початкових класів свою любов і вести їх сторінками країни Знань. З великим інтересом гортають сторінки історії світу, країни, рідного міста учні Стадник Поліни Юхимівни, яка працює у нашій школі з 1974 року. Не одне покоління учнів з 1974 року виростила Конаржевська Надія Іванівна. Усі ці роки вона прищеплює учням любов до цариці всіх наук – математики.

124 школа – добра і лагідна, вимоглива і справедлива, терпляча, як мудра мати.

Наша школа – це не стіни, а та атмосфера, яку створює прекрасне братство вчителів і учнів, це атмосфера напружених навчальних буднів, завзятих справ, веселих свят, конкурсів, забав, це веселий дитячий гомін, дріботіння ніг шкільними сходами.

Переступивши поріг школи №124, ви одразу відчуваєте, що тут панує почуття свободи та культури навчання, що тут кожен учитель, кожен учень — особистість. За роки своєї роботи не одне покоління виростила і виховала ця школа. Саме тому в основу моделі навчально-виховного процесу в школі покладено принцип трьох єдностей, який реалізується шляхом розв’язання проблем здоров’я, здібностей, духовності учнів.

Якісний і віковий склад педагогічного колективу школи свідчить про те, що викладання основ наук здійснюють справжні професіонали, у яких поєднується енергія молодості і досвід зрілості.

2005 року школа стала переможцем конкурсу « Школа року» у номінації «Вчитель ХХІ століття – фахова компетентність, творчість, гуманність »

У 2010 навчальному році школа була першою в Харкові школою рівних можливостей. У школі навчаються учні з порушеннями опорно-рухового апарату. Процес реального включення дітей з порушеннями опорно-рухового апарату в активне шкільне життя в закладі розпочався із забезпечення архітектурної доступності до шкільних приміщень. При безпосередній підтримці Харківського міського голови Г.А.Кернаса та Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта» за короткий час було побудовано пандус, встановлені поручні на сходах та підйомник до їдальні, облаштовані туалетні кімнати.

До нового 2011/2012 навчального року було встановлено ліфт, який об’єднує чотири поверхи і дає можливість дітям-інвалідам відвідувати заняття у всіх шкільних кабінетах. У навчальних кабінетах передбачено додатковий простір для пересування дітей-візочників та спеціальні парти.

З метою впровадження інклюзивної освіти наша школа співпрацює зі Всеукраїнським фондом «Крок за кроком», в рамках роботи якого ми брали участь у реалізації проекту «Громадянське суспільство – за захист прав дітей з особливими потребами на рівний доступ до якісної освіти» - 2010 рік, «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» - 2011 рік. Протягом 2012/2013 навчального року ми працюємо в проекті «Розвиваємо інклюзивну школу разом: партнерство загальноосвітнього та спеціального закладу».

В 2013 році школа була нагороджена дипломом Харківського міського голови Г.А.Кернаса за перемогу в конкурсі «місто для всіх!» в номінації «Учбові заклади».

У 2012 році Харківська загальноосвітня школа I-III ступенів №124 увійшла до 100 кращих шкіл України. Бути Флагманом освіти – велика шана і разом з тим відповідальність. Органічне поєднання новітніх технологій, особистісно-зорієнтованого навчання та творчих педагогічних знахідок дозволяють досягнути учням високих результатів у навчанні.

В 2013 році колектив школи був дипломом Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій за перемогу у номінації «Інновації в організації навчально-виховного процесу у загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах».

Учні школи неодноразово ставали призерами й переможцями ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, різноманітних конкурсів. Пишається школа перемогою на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з педагогіки та психології. Переважна більшість випускників школи стає студентами вищих навчальних закладів, успішно складаючи зовнішнє незалежне оцінювання. У 2013 році проект «Віртуальний музей «Харків – місто військової слави» дитячо-юнацької громадської організації «Гармонія» визнано переможцем конкурсу-фестивалю дитячо-юнацьких громадських організацій «Запали свою зірку» у номінації «Проект року».

У школі створено комфортні умови для навчання і розвитку творчих нахилів вихованців. До їхніх послуг – два комп’ютерних класи з доступом до мережі Інтернет, бібліотека, два спортивних та танцювально – спортивний зали, медичний кабінет, кабінет соціально – психологічної служби, простора їдальня та буфет, затишний зимовий сад.

Візитною карткою 124-ої став театр естрадного танцю «Острів скарбів», неодноразовий переможець всеукраїнських, регіональних, обласних та міських конкурсів. Шкільний театр естрадного танцю «Острів скарбів» (керівник – Волкова О.В.) посів І місце на Міжнародному конкурсі «Танцюючі зірки». Влітку 2013 року у сонячній Болгарії серед п’ятдесяти команд-учасниць Міжнародного конкурсу-фестивалю «Сузір’я в Несебрі» нашому танцювальному колективу дістались три перших місця.

Пишається школа своїми спортивними досягненнями - її спринтери виборюють призові місця на чемпіонаті Харківської області з легкої атлетики. В школі діють чисельні гуртки та спортивні секції клубу «Пересвєт».

.

Особистість – стратегічний орієнтир школи. Особистість завжди впевнена в собі, готова до творчої діяльності, до прийняття нестандартних рішень. Особистість завжди націлена на успіх, бо успіх – це шлях до гармонії та щастя.

Наші учні мріють бути самостійними і знайти своє місце в житті!

Кiлькiсть переглядiв: 532

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.