/Files/images/21-22_nr/школа ст ф.JPG

Долаючи труднощі, відкриваючи нові шляхи, помиляючись та виправляючи помилки, середня школа №124 почала свою історію в 1973 році.

Наша школа – добра і лагідна, вимоглива і справедлива, терпляча, як мудра мати;тут завжди відчуваєш атмосферу братства вчителів та учнів, атмосферу напружених навчальних буднів, завзятих справ, веселих свят, конкурсів, забав; це веселий дитячий гомін, дріботіння ніг шкільними сходами.

Переступивши поріг школи №124, ви одразу відчуваєте, що тут панує почуття свободи та культури навчання, що тут кожен учитель, кожен учень — особистість. За роки своєї роботи не одне покоління виростила і виховала ця школа. Саме тому в основу моделі освітнього процесу в школі покладено принцип трьох єдностей, який реалізується шляхом розв’язання проблем здоров’я, здібностей, духовності учнів.

Особлива сторінка цієї історії – це ті, хто керував діяльністю школи. Це директори школи. Відкривала двері школи Кривоусова Валентина Федорівна, яка була директором школи з 1973 по 1980 рік. Дорослішала, розквітала наша школа під керівництвом Соболенко Інги Михайлівни, яка очолювала колектив школи з 1980 по 1988 рік. Інга Михайлівна передала управління навчальним закладом у надійні чоловічі руки Нартова Віктора Васильовича, який очолював школу з 1988 по 1990 рік. Попри нелегкі для всієї країни часи школа 124 ніколи не втрачала своїх позицій.У непрості роки, з 1990 по 1998 рік, школою керувала Філіппова Тетяна Анатоліївна. Усі ці роки незмінним залишався заступник директора школи – Антонець Іван Гнатович. Протягом двадцяти трьох років (1998-2021р.р.) роботою школи опікувалася Київська Валентина Володимирівна, справжній професіонал своєї справи, відмінник освіти, учитель-методист. У 2021 році естафету керівництва школою прийняла Пастухова Юлія Володимирівна, а у 2022 - Макєєв Сергій Петрович

У нашій школі є вчителі, які працюють тут з моменту її заснування. Ось уже 40 років кожного дня приходить до школи Савченко Тамара Олексіївна, учитель початкових класів, яка все своє життя дарує учням свою любов і наполегливо веде їх сторінками країни Знань.

Не одне покоління учнів, з 1974 року, виростила Конаржевська Надія Іванівна. Усі ці роки вона прищеплює учням любов до цариці всіх наук – математики.

Педагоги школи виявляють високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, досконало володіють інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовують та поширюють у професійному середовищі. Досвідчені вчителі володіють широким спектром стратегій навчання. У своїй діяльності школа базується на основі ділового, дружнього і творчого співробітництва. Колектив школи вивчає індивідуальні особливості школярів, дбає про розвиток їхніх здібностей, талантів на основі задатків та обдарувань, плекає у кожному вихованцеві унікальну особистість, ставиться до нього як до індивідуальності, тому кожен її учень талановитий і впевнений у своїх силах.

Значні зусилля адміністрації спрямовані на створення оптимальних умов для навчання та виховання учнів та ефективної роботи вчителів, що знайшло логічне завершення в конкурсах, зокрема обласному конкурсі «Школа року - 2005» - переможці в номінації «Учитель – ХХІ століття – фахова компетентність, творчість, гуманність».

Педагогічний колектив є переможцем багатьох конкурсів, зокрема районних конкурсів-оглядів «На кращу підготовку загальноосвітніх навчальних закладів», районних, міських та обласних етапів конкурсів «Учитель року», «Класний керівник року», учасник обласних, міських, районних семінарів, науково-практичних конференцій. Учні школи неодноразово ставали призерами й переможцями ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, різноманітних конкурсів.Пишається школа перемогою на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з педагогіки та психології. Переважна більшість випускників школи стає студентами вищих навчальних закладів, успішно складаючи зовнішнє незалежне оцінювання.

В основу моделі освітнього процесу в школі покладено принцип трьох єдностей, який реалізується шляхом розв’язання проблем здоров’я, здібностей та духовності учнів. Саме тому з 2010-2011 навчального року Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 124 стала першою в Харкові школою рівних можливостей.

Процес реального включення дітей з порушеннями опорно-рухового апарату в активне шкільне життя в закладі розпочався із забезпечення архітектурної доступності до шкільних приміщень. При безпосередній підтримці Харківського міського голови Г.А.Кернеса та Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта» за короткий час було побудовано пандус, встановлені поручні на сходах та підйомник до їдальні, облаштовані туалетні кімнати.

До нового 2011/2012 навчального року було встановлено ліфт, який об’єднує чотири поверхи закладу освіти і дає можливість дітям з особливими потребами відвідувати заняття у всіх шкільних кабінетах. У навчальних кабінетах передбачено додатковий простір для пересування дітей-візочників та спеціальні парти.

З метою впровадження інклюзивної освіти наша школа співпрацює зі Всеукраїнським фондом «Крок за кроком», у рамках роботи якого ми брали участь у реалізації проєкту «Громадянське суспільство – за захист прав дітей з особливими потребами на рівний доступ до якісної освіти» - 2010 рік, «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» - 2011 рік. Протягом 2012/2013 навчального року ми працювали в проєкті «Розвиваємо інклюзивну школу разом: партнерство загальноосвітнього та спеціального закладу».

За доступну та якісну організацію інклюзивної освіти у 2012 році школа стала переможцем конкурсу «Город для всех» у номінації «Учебные учреждения» та була нагороджена Дипломом Харківського міського голови Г.А. Кернеса.

За значний внесок у розвиток освітньої галузі міста Харкова, інноваційний підхід до навчання, виховання і гармонійного розвитку дітей та учнівської молоді школа стала переможцем конкурсу «Флагмани освіти і науки України» та увійшла до 100 кращих шкіл України, була відзначена Грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у 2012 році.

Бути Флагманом освіти – велика шана і разом з тим відповідальність. Органічне поєднання новітніх технологій, особистісно-зорієнтованого навчання та творчих педагогічних знахідок дозволяють досягнути учням високих результатів у навчанні.

У 2013 році колектив Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №124 був нагороджений Почесною Грамотою Харківського міського голови Г.А. Кернеса за сумлінну працю та високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти Харкова.

Якісний і віковий склад педагогічного колективу школи свідчить про те, що викладання основ наук здійснюють справжні професіонали, у яких поєднується енергія молодості та досвід зрілості.

У 2013 році колектив школи був нагороджений дипломом Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій за перемогу у номінації «Інновації в організації навчально-виховного процесу у загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах».

У 2013 році проєкт «Віртуальний музей «Харків – місто військової слави» дитячо-юнацької громадської організації «Гармонія» визнано переможцем конкурсу-фестивалю дитячо-юнацьких громадських організацій «Запали свою зірку» у номінації «Проєкт року».

У школі створено комфортні умови для навчання і розвитку творчих нахилів вихованців. До їхніх послуг – два комп’ютерних класи з доступом до мережі Інтернет, бібліотека, два спортивних та танцювально-спортивний зали, медичний кабінет, кабінет соціально – психологічної служби, ресурсна кімната, простора їдальня та буфет, затишний зимовий сад.

Візитною карткою 124-ої став театр естрадного танцю «Острів скарбів», неодноразовий переможець Всеукраїнських, регіональних, обласних та міських конкурсів. Шкільний театр естрадного танцю «Острів скарбів» (керівник – Волкова О.В.) посів І місце на Міжнародному конкурсі «Танцюючі зірки».

Улітку 2013 року у сонячній Болгарії серед п’ятдесяти команд-учасниць Міжнародного конкурсу-фестивалю «Сузір’я в Несебрі» нашому танцювальному колективу дістались три перших місця.

Пишається школа своїми спортивними досягненнями - її спринтери виборюють призові місця на чемпіонаті Харківської області з легкої атлетики. У школі діють численні гуртки та спортивні секції.

Особистість – стратегічний орієнтир школи. Особистість завжди впевнена в собі, готова до творчої діяльності, до прийняття нестандартних рішень. Особистість завжди націлена на успіх, бо успіх – це шлях до гармонії та щастя.

Показником успіхів закладу є його високий рейтинг у споживачів освітніх послуг – батьків та учнів.

Наші учні мріють бути самостійними і знайти своє місце в житті!

Кiлькiсть переглядiв: 386

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.