/Files/images/generator10.gif

ПРОГРАМА ВИХОВАННЯ ЖИТТЄТВОРЧОЇ СУСПІЛЬНО СВІДОМОЇ ОСОБИСТОСТІ

„ Я – МИ – СІМ’Я – БАТЬКІВЩИНА ”

Програма виховання життєтворчої суспільно свідомої особистості реалізовується з урахуванням вікових особливостей та проблем і потреб кожного учнівського колективу й визначає цільові напрямки, на яких будується процес виховання.

Дана програма конкретизує життєдіяльність класних учнівських колективів.

Зміст програми орієнтує на практичне досягнення стратегічної мети громадянського виховання – сформувати свідомого громадянина, патріота, тобто людину з притаманними рисами характеру, світоглядом і способом мислення, почуттями, вчинками та поведінкою, спрямованими на саморозвиток та розвиток демократичного громадянського суспільства в Україні.

Шкільна програма спрямовує всіх вчителів, класних керівників на організацію роботи з громадянської освіти з застосування та усвідомлення понять: держава, громадянське суспільство, етнос, рід, народність, нація.

Центральним є поняття Батьківщина.

Громадянську спрямованість навчально–виховному процесу надає громадянсько–орієнтована комунікативна взаємодія вчителів, учнів, батьків.

Основна мета програми: формування вільного громадянина, творчого, активного, здатного розв’язувати завдання, які забезпечать розвиток державності.
Виховання почуття патріотизму, формування моральної особистості.

Основні завдання програми: формування національної свідомості, виховання почуття патріотизму, дбайливого ставлення до природи, формування моральної особистості, розвиток мотивації до навчання, праці, прагнення результатами праці приносити користь своїй школі, Батьківщині, формування активної життєвої позиції учнів.

Очікувані результати: випускник школи –
компетентна, громадянськи зріла особистість, їй притаманні почуття гордості за свою школу, свою Батьківщину;
відповідальна, мужня, діловита особистість.

Шкільна програма „ Я – Ми – Сім’я – Батьківщина ” складається з 9 місячників:

Вересень – місячник безпеки дорожнього руху;

Жовтень – місячник з охорони дитинства;

Листопад – місячник правових знань;

Грудень – місячник естетичного виховання;

Січень – місячник родинно–сімейного виховання;

Лютий – місячник національного виховання;

Березень – місячник морального виховання;

Квітень – місячник екологічного виховання;

Травень – місячник патріотичного виховання.

Кожний місячник реалізовується за трьома напрямками виховання
„ Я – людина ”,
„ Я і навколишній світ ”,