/Files/images/21-22_nr/оздоровлення.jpg

Основні правила організації оздоровлення та відпочинку дітей в літній період

Літо вже повноцінно вступило в свої права. Тому саме час відірвати дітей від телевізорів, комп’ютерів та використати час літніх канікул для забезпечення максимального відпочинку та оздоровлення, поновлення сили, здоров’я та позитивних емоцій на весь наступний навчальний рік.

Для дітей основними оздоровчими факторами являються: дотримання режиму дня, перебування на відкритому повітрі, рухова активність, раціональне харчування, чергування різних видів діяльності, загартовуючих процедур. Незважаючи, де перебуває дитина – вдома чи в організованому колективі – правильне дотримання вищезазначених вимог являється головним для повноцінного оздоровлення.

Режим дня дитини

Влітку можна дещо скоригувати режим дня дитини. Відомо, що протягом навчального року більшість дітей недосипає. Але це не означає, що спати потрібно до обіду, бо восени, з початком занять, буде сильніше відчуватися стрес від необхідності рано вставати. Важливо, щоб тривалість сну відповідала біологічним потребам дитини.

У розпорядку дня варто передбачити різноманітні заняття: ігри на свіжому повітрі, спорт, посильна допомога по господарству, читання, заняття творчістю, перегляд фільмів і мультфільмів, походи на пляж і на природу.

Якщо ж немає можливості контролювати дитячий режим дня влітку, можна відправити дитину в табір: там уже точно будуть стежити за розпорядком її дня. Якщо з якихось причин Ви не бажаєте або не можете відпустити дитину в літній оздоровчий табір, є інший варіант: денний табір у межах міста. Такі табори існують на базі навчальних закладах. Перебування в такому таборі допоможе не тільки дотриманню режиму дня влітку, а і оздоровленню дитини.

Раціональне харчування

Правильно організований режим харчування (4 – 5 – кратний прийом їжі) має велике значення для нормального фізичного і нервово – психічного розвитку дитини. Приймати їжу слід не раніше ніж через 30 хвилин після гри або прогулянки, а вечеряти за 1 – 1,5 години до сну.

Особливу увагу слід звернути на кількість рідини, що вживається, щоб не допустити теплового удару і зневоднення.

Влітку важливо поповнити запас вітамінів, тому потрібно включити в раціон сезонні ягоди (звернути увагу на недопущення вживання дикорослих та отруйних), фрукти і овочі, адже в розпал сезону кількість корисних речовин у них максимальна. Також треба пам’ятати, що перед вживанням ягоди, фрукти і овочі потрібно ретельно помити, щоб в організм не потрапили кишкова паличка або гельмінти.

Фізичні навантаження

Літо – найкраща пора року для фізичної активності. Одяг дітей влітку повинен бути з натуральних тканин, дозволяти шкірі дихати, не пропускати ультрафіолет. Головний убір – важливий атрибут літнього вбрання, він вбереже не тільки від сонячного удару, але і частково від кліщів.

Організація фізичного виховання повинна відповідати віку дитини, стану її здоров’я, рівню фізичного розвитку та фізичній підготовленості. Потрібно щодня перебувати на відкритому повітрі, а не в квартирі під кондиціонером і перед комп’ютером, робити ранкову гімнастику, загартовування: повітряні та сонячні ванни, обтирання, душ, купання, приймати участь в екскурсіях, організовувати прогулянки.

Все це зміцнює імунну систему дитини.

Розумові навантаження

Особлива проблема сучасного суспільства – комп’ютер. Сучасна дитина не до кінця розуміє всю небезпеку впливу цієї техніки на фізичний, психологічний і розумовий стан. Тому батькам слід стежити за тим, щоб час перебування перед екраном комп’ютера був не більше 2х годин на день.

Крім того, відсутність інтелектуального навантаження влітку призводить до того, що мозок школярів приходить у стан сплячки, що призводить до забування та втрати основних учнівських навичок, набутих протягом року. Тому дуже важливо влітку обов’язково читати, розв’язувати рівняння, писати вправи, повторювати пройдений матеріал, звичайно не в таких великих обсягах як в період навчання, а в значно менших.

Отже, підсумовуючи вищевикладене, літня пора являється найбільш сприятливим періодом для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку. Але, щоб мати міцне здоров’я, про нього потрібно дбати щодня, бо здоров’я – це найважливіше, що є в житті людини.