НАКАЗ МОНУ № 201 від 24.02.2023 "Деякі питання організації дистанційного навчання" (зі змінами)

В умовах правового режиму воєнного стану особливо важливо забезпечити права учнів на продовження здобуття освіти.

У зв’язку із введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 Міністерство освіти і науки України рекомендувало закладам загальної середньої освіти забезпечити та організувати:

1) зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушені були змінити місце навчання та/або проживання (перебування) і проживають (перебувають) в Україні чи за її межами (далі – здобувачі освіти), до закладів освіти за заявою (її сканованою копією чи фотокопією), що подається до закладу освіти одним з батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем здобувача освіти або повнолітнім здобувачем освіти нарочно, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв'язку чи у будь-який інший спосіб (за вибором заявника);

2) здобуття загальної середньої освіти для здобувачів освіти за будь-якою формою, що може забезпечити заклад освіти та є найбільш безпечною для них.

Пріоритетом для всіх нас є забезпечення максимально можливої безпеки кожної дитини, кожного працівника системи освіти. У зв’язку з тим, що в м.Харкові зберігається реальна загроза для життя та здоров’я мирних мешканців, та по кілька разів на день оголошується повітряна тривога, рекомендуємо організовувати роботу закладів освіти у залежності від конкретної ситуації: організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання.

За рішенням педради (протокол №18 від 31.08.2022) для організації дистанційного навчання у ХЛ №124 обрано такі платформи:

1. HUMAN – для учнів 1-11 класів.

2. Інші платформи для онлайн-спілкування: Zoom, Skype, Viber, Telegram.

3. Інші електронні ресурси для спілкування та обміну інформацією не в режимі реального часу: електронна пошта, соціальні мережі, електронні носії, хмарне середовище від Google.

Освітня платформа HUMAN- єдина шкільна система, яка забезпечує повноцінний навчальний процес в умовах дистанційного навчання і включає навчальні плани, мережу школи, розклад уроків, зберiгання тем та планів уроків, роботу з медіаматерiалами, видачу і перевірку домашніх завдань, календар здійснення контролю за якістю знань, моніторинг діяльності як окремо взятого класу, так і учня й учителя, навчальний профіль учня, у якому зберігаються усі досягнення дитини.

Шановні батьки та учні!

Опрацювання навчального матеріалу під дистанційного навчання - це особиста відповідальність учня, тому просимо контролювати виконання завдань дітьми та дотримання ними таких правил:

1.Учень, який бере участь у навчальному процесі у формі дистанційного навчання, повинен мати доступ до мережі Інтернет із ПК або мобільного пристрою (смартфона чи планшета).

2. За згодою батьків учень повинен зареєструватися на платформі HUMAN за посиланням:https://www.human.ua/schools

3. Реєстрація учнів початкової школи на платформі здійснюється за згодою і допомогою батьків та класного керівника.

4. Уроки на платформі HUMAN не потребують онлайн-спілкування між вчителем та учнями і створюються та наповнюються відповідно до розкладу уроків учнів 1-11 класів. Учень у зручний для нього час переглядає навчальні матеріали, виконує завдання, надані вчителем на платформі HUMAN.

5. Учень обов’язково бере участь в онлайн-уроках, запланованих вчителем за допомогою відео- чи аудіозв’язку.

6. Учень надсилає (якщо це передбачено вчителем) результати виконання завдань у вигляді електронного листа на адресу, вказану у завданні.

7. Під час дистанційного навчання здійснюється оцінювання учнів. Тому просимо відповідально та ретельно виконувати усі завдання.

Інструкції:

1. Як приєднатися до закладу