Повернутися до звичайного режиму

Сертифікація педагогічних працівників, як і атестація, є однією з процедур зовнішнього забезпечення якості освіти (ст. 41 Закону України «Про освіту»).

Вітаємо з успішним проходженням трьох етапів сертифікації - 2024 учителя математики Чередніченко Анастасію Анатоліївну!

/Files/images/2024-25/чередн.png

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом

- незалежного тестування,

- самооцінювання,

- вивчення практичного досвіду роботи.

Відповідно до ч. 7 ст. 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту» успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання, тому не потребує проведення процедур оцінювання досвіду практичної діяльності, особистої присутності педагогічного працівника тощо, що зменшує ризики завдання шкоди життю і здоров’ю.

2019 року в Україні було запроваджено процедуру сертифікації вчителів початкових класів, 2023-го—учителів математики та української мови і літератури, які викладають на першому (адаптаційному) рівні базової освіти. Із 2024 року Міністерство освіти і науки України поширило зовнішнє оцінювання професійних компетентностей на педагогів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»).

А відтепер сертифікацію матиме змогу пройти ще одна категорія — учителі іноземної мови, а саме англійської.

СЕРТИФІКАЦІЯ - 2025

Міністерство освіти і науки України ВИЗНАЧИЛО категорії вчителів, які можуть пройти сертифікацію педагогічних працівників у 2025 році, та їх граничну кількість.

Із 2025 року сертифікацію матиме змогу пройти ще одна категорія — учителі іноземної мови, а саме англійської. У першому тестуванні фахових знань та вмінь педагогів цієї категорії братимуть участь не більше ніж 500 учителів.

Уже традиційно сертифікацію буде організовано для вчителів початкових класів (зможе взяти участь не більш ніж 1500 осіб), а також математики, української мови і літератури, педагогів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (для не більш ніж 1000 осіб кожної категорії).

Реєстрація для участі в сертифікації триватиме з 23 грудня 2024 року до 09 січня 2025 року у два етапи:

з 23 грудня до 06 січня — у межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону;

з 07 до 09 січня — у межах загальної граничної кількості, визначеної наказом для кожної категорії.

Міністерство освіти і науки України наказом № 1730 від 12.12.2024 затвердило Програму незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів іноземної мови (англійська мова) закладів загальної середньої освіти.

Незалежне тестування фахових знань та вмінь учителів англійської мови буде проведено у вересні, а вчителів чотирьох інших категорій — у лютому 2025 року.

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.

Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив (вебінар)

Матеріали з підготовки до сертифікації

Перелік програм тестів для вчителів, які сертифікуються

Як оцінюють профкомпетентності учасників сертифікації

Характеристики сертифікаційних тестів учителів

/Files/images/2024-25/початк 2025.png

/Files/images/2024-25/укр 2025.png

/Files/images/2024-25/мат 2025.png

/Files/images/2024-25/іст 2025.png

Кiлькiсть переглядiв: 511

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.