Виховна система ліцею – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. У школі відбувається моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності.

Виховна робота у ХЛ №124 здійснюється в контексті національної та загальнолюдської культур, охоплює навчально- виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства та нації.

/Files/images/19-20/виховна робота.jpg

Наше педагогічне кредо:

· Кожний школяр має свій індивідуальний талант, наше завдання його виявити, розкрити, розвинути;
· Кожен школяр має право на самореалізацію, самоактуалізацію;
· Кожен школяр має право на вибір життєвої позиції;
· Забезпечити для кожного школяра умови для інтелектуального, морального, духовного, соціально-культурного, фізичного розвитку на основі природних можливостей та здібностей.

Головна мета-

виховання інтелектуальної, гуманної, творчої особистості, здатної до активної професійної та громадської діяльності.

Наша програма:

"Школа - центр науки, культури й громадського виховання"

Визначальними принципами Концепції виховної роботи ліцею є:

· Принцип гуманізації й демократизації виховного процесу;
· Принцип особистісно-орієнтованого підходу у вихованні;
· Принцип єдності загальнолюдського та національного у формуванні високої духовності, культури, гуманістичного мислення крізь призму національного.
· Принципи оптимізації виховного процесу.

Реалізація основних завдань виховної роботи у ХЛ №124 здійснюється за кількома пріоритетними напрямками:

· впровадження моделі громадсько активної школи;
· інтегральний розвиток лідерства;
· нові орієнтири роботи з обдарованою молоддю;
· нові орієнтири виховної роботи;
· я-громадянин і патріот своєї держави;
· здорова особистість - здорова нація;
· формування в учнів загальнолюдських цінностей та моралі;
· національне та культурне відродження, звичаїв та обрядів, виховання поваги до рідної мови;
· організація інформаційно-просвітницької роботи серед учнів;
· розвиток творчих та інтелектуальних здібностей учнів, залучення дітей до різноманітної діяльності за інтересами;
· організація морально-правового виховання, залучення до цієї роботи працівників правоохоронних органів. Захист прав та інтересів учнів;
· надання допомоги в організації роботи органам учнівського самоврядування;
· організація літнього відпочинку школярів, зокрема дітей пільгового контингенту;
· охорона та зміцнення здоров 'я дітей;
· організація роботи з батьками.

Для реалізації цих завдань у Ліцеї розроблений План виховної роботи навчального закладу та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичних об’єднань класних керівників.

/Files/images/19-20/напрямки вр.png

Включають у себе:

1. Календарні та традиційні шкільні свята
  2. Заходи,конкурси
  3. Міські заходи щодо втілення національної програми "Діти України", "Коплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності", "Програми профілактики ВІЛ-інфекції", "Національної програми відродження та розвитку українського козацтва", заходи щодо зміцнення моральності та здорового способу життя

Конференція «Психолого-педагогічні аспекти роботи вчителя: класне керівництво та виховна робота»