Здоров'я - це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти здоров'я ваших дітей.

З настанням літньої спекотної погоди населення поспішає до водоймищ, озер, річок. Як приємно відпочити біля води, позагоряти, поплавати, попірнати... Але чи знайомі вам правила поведінки біля водоймищ?

Будьте прикладом для дітей у виконанні правил безпечної поведін­ки. Аналіз причин травмування дітей свідчить, що більшість нещасних випадків була спровокована недбалістю дорослих. Враховуйте психоло­гічні особливості дітей дошкільного і молодшого шкільного віку: їхню цікавість, непосидючість, відсутність життєвого досвіду.

Діти погано сприймаюсь заборони. Тому необхідно обґрунтовувати «не можна» в доступній для дитини формі не принижуючи її гідності.

Основне правило для батьків:

дитина повинна відчувати любов та увагу.

ПАМЯТКА „ОТУЙНІ ЯГОДИ ТА РОСЛИНИ”

Природа в своєму арсеналі має як лікарськи, так і отруйні рослини та ягоди. Більшість з них не відомі городянам, та й сучасні сільські мешканці не завжди на них розуміються. Тому батькам треба дуже добре знати, як виглядає та чи інша отруйна рослина (ягода), щоб мати уяву, яку допомогу треба надати дитині, що отруїлася.

Познайомтеся самі та познайомте дітей із зовнішнім виглядом наступних рослин (ягод).

Блекота чорна (інша назва – беладона, дурман звичайний). Росте здебільшого на пустирях. Дрібне насіння знаходиться в коробочках і нагадує макове. Отруйними є насіння, листя і коріння. При отруєнні спостерігається розширення зіниць, змінюється серцебиття. У важких випадках можуть виникати галюцинації, порушення дихання.

Цукута (болиголов, котяча петрушка). Росте вздовж берегів річок, на луках. Її кореневище на запах та смак дещо нагадує моркву. Отруйна вся рослина. При вживанні виникає слабкість, слюнотеча, блювота, діарея, судоми. Можлива зупинка серця!

Аконіт джунгарський. Входить до спиртової настойки, яку використовують при лікуванні радикуліту. Отруїтися можна, помилково вживши ліки всередину. При отруєнні відчувається жар, слинотеча, оніміння різних частин тіла. У важких випадках – судоми, порушення слуху, зору, зупинка дихання. Смерть може настати від серцевої недостатності!

Чемериця. Отруйні всі частини рослини. При отруєнні чемерицею спостерігається пригніченість нервової системи, блювота, діарея, втрата свідомості.

Конвалія. Отрута знаходиться в ягодах, стеблі та листках.

Вороняче око. Від стебла росте кілька листків, а всередині розміщена блискуча чорна ягода. Отруйні всі частини рослини, а ягода найбільш небезпечна. Паслін. Отруйні всі частини рослини.

Вовчоягідник. Росте в підліску. Невеличкий кущ з рожево-бузкового кольору квітка. На кінець літа вистигають яскраво-червоні ягоди, які надзвичайно отруйні! Сік із пагонів цієї рослини може викликати опік.

Болиголов плямистий. Має синювате голчасте стебло, вкрите темно-червоними плямами. Отруйне стебло, насіння і листя. Легка форма отруєння – блювота, діарея. Важка форма – параліч м'язів. Може наступити смерть через параліч м'язів грудної клітини!

Папороть. Отруйне корневище рослини.

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ РОСЛИНАМИ ТА ЯГОДАМИ:

– негайно викличте лікаря;– терміново промийте потерпілому шлунок;– допоможіть викликати блювоту;– при отруєнні аконітом і болиголовом промийте шлунок блідо-рожевим розчином марганцевокислого калію;– залийте та змішайте з невеликою кількістю води 20 – 30 пігулок активованого вугілля та дайте випити потерпілому;– через 2 – 3 години (за умови домашнього лікування) повторно промийте шлунок;– при наявності судом в рот потерпілого вставити держак ложки, обгорнений тканиною, щоб запобігти порушенню дихання.