Поради для учасників освітнього процесу щодо зниження рівня тривоги й емоційної напруги під час карантину:

1. Для зменшення рівня напруги й потоку інформації варто застосовувати критичне мислення, аналізувати та перевіряти інформацію, яку отримуєте та опиратися лише на офіційні джерела;
2. Варто подбати про засоби особистого захисту та дотримання правил карантину - це підвищує рівень впевненості у ситуації і відповідно знижує рівень напруги;
3. Знайти собі заняття/хоббі вдома, наприклад є безліч ресурсів, які пропонують віртуальне відвідування музеїв, онлайн-навчання, онлайн-бібліотеки. Така зайнятість сприятиме не лише особистісному зростанню, а й позитивному налаштуванню, збільшенню кількості позитивних емоцій;
4. Не варто забувати про "звичні ритуали", що викликають позитивні емоції (ранкова зарядка/йога, перегляд фільмів з позитивними сюжетами, читання книги, прослуховування улюблених музичних концертів);
5. З метою самозаспокоєння можна використовувати вправи для м'язової релаксації, різноманітні дихальні вправи, тощо. Наприклад, так зване "дихання по квадрату": на 1-2-3-4 вдихаємо повітня, на 1-2-3-4 затримуємо дихання, на 1-2-3-4 видихаємо і знову на 1-2-3-4 затримуємо дихання. Якщо виконувати цю вправу кілька хвилин - хвилювання знижується.

/Files/images/89780470_1394404570755807_3797744489829761024_n.jpg

Шановні учні, батьки та вчителі!

Для Вас відкрита електронна психологічна скринька довіри, що дає можливість дистанційно звернутися до практичного психолога та соціального педагога написавши листа на електронну пошту

psyho_school124@ukr.net

"Скринька довіри" - це місце, де Ви можете розмістити запитання, які турбують Вас, побажання та пропозиції. При цьому Ви можете зробити це анонімно. Психологічна служба обов'язково відповість на поставлені запитання та врахує Ваші побажання та пропозиції. З радістю Вам допоможемо.

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ЕПІДЕМІЮ.

Інфографіка Antonina Oksanych, НеБийДитину.

Діти відчувають наші тривоги та страхи, тому говорити з ними ПОТРІБНО, не замовчувати складних тем і не ігнорувати цікавість дитини.

Про що варто сказати дитині:

1. «Боятися - це НОРМАЛЬНО. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклувалися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей».
2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся».
3. «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров‘я: дотримуватися карантину, на вулиці й закритих приміщеннях одягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей». Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.
4. «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше».

Рекомендації для батьків:

✅ Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у ЗАХИСТІ й безпеці.

✅ Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.

✅ Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокойте її, поясніть, які міри робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецію, ПОГРАЙТЕСЯ з нею. ПЕРЕМОЖІТЬ всі віруси.

✅ Якщо дитина хвилюється за здоров‘я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скайпу, а вони її заспокоять, що РОБЛЯТЬ все, щоб захистити себе.

✅ Створіть щоденні сімейні РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ настрій у родині: чаювання, ігри, перегляд фільму всією родиною тощо.

/Files/images/89817874_866794077077291_6382306506909417472_o.jpg/Files/images/89914956_146011870216550_2321190288866934784_o.jpg