Шановні читачі!

/Files/images/2023-2024/0-02-05-8507ca56a9556a137c43a3645a66a04f305067d2891c0ca1a875f741a7caf9b5_51cd2d6d3a5f2f41.jpg

Радимо прочитати:

Портер Е.
Полліанна/ Елеонор Портер; Пер. з англ.- К.: Країна Мрій, 2011.- 304 с.?іл.

Роман американської письменниці Елеонор Портер, уперше надрукований у 1913 році, відомий в усьому світі. За мотивами цього твору знято кілька телесеріалів і фільмів. Секрет популярності роману криється у принадливості образу Полліанни - сонячної дівчинки, "дівчинки-радості". Це захоплива розповідь про дванадцятирічне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку.
Сухомлинський В.О.
Квітка сонця: Притчі, казки, оповідання/ В.О.Сухомлинський; Пер. Д.С.Чередниченка.- Х.: ВД "Школа", 2011 - -240 с.

У книзі зібрано найцікавіші твори письменника для дітей: притчі, казки та оповідання. Поетичні, щирі, дотепні, з глибоким підтекстом, вони пройняті любов'ю до дитини, до рідного краю, ненав'язливо.часом обережним натяком вчать доброзичливості, поваги до старших, розумних та гарних вчинків.

Неможливо уявити літературу жодного народу світу, в якій би були відсутні твори, написані про дітей і для дітей. Українська література не є винятком. XX ст. ознаменувалось достатньо великою кількістю творів, адресованих дітям. Це і літературні казки, які змальовують вигаданий письменниками фантастичний світ і навчають найкращих людських чеснот, наприклад, прозові казки Василя Короліва — Старого «Потерчата» і «Хуха-Моховинка» або віршовані казки Василя Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотан» чи «Подорож у країну Навпаки». І великі пригодницькі повісті про дружбу, взаємодопомогу, доброту, наприклад, трилогія (бо складається з трьох книг, героями яких є одні персонажі) Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» або казкова повість Віктора Близнеця «Женя і Синько».

1. М. Йогансен «Собака Джан»,

2. В. Королів-Старий «Мавка Вербинка», «Рибальчина Русалонька»,

3. Н. Кибальчич «Легенда про святого Юліана Милосердного»,

4. О. Іваненко «Казка про маленького Піка», «Чорноморденький»,

5. В. Шевчук «Панна квітів»,

6. І. Крип'якевич «Пригоди Юрка-козака»,

7. В. Винниченко «Кумедія з Костем»,

8. А. Косматенко «Черепаха в небі»,

9. І. Багмут «Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим»,

10. В. Близнець «Звук павутинки», «Землянка», «Як народжується стежка», «Золота гора до неба», М. Трублаїні «Лахтак»,

11. А. Дімаров «Блакитна дитина», «Друга планета», «Три грані часу», «Діти».

Ці твори ви можете знайти на сайті http://www.ukrlib.com.ua/encycl/

А чи знаєте ви, яким було дитинство всесвітньо відомих видатних людей?

Про це вам розкажуть книжки сучасних українських письменників із серії "Життя видатних дітей", які є в нашій бібліотеці.

1. Олесь Ільченко про Леонардо да Вінчі, Карла Ліннея, Жюля Верна, Джона Рокфеллера, Лесю Українку, Вінстона Черчілля. – К.: Грані-Т,2007.-96с.,іл.

2. Ніна Воскресенська про Олександра Македонськ ого , Клеопатру VII,Івана Котляревського,Фрітьофа Нансена, Гаррі Гудіні.-К.: Грані-Т,2007.-120с.,іл.

3. Леонід Кононович про Жанну Д’арк, Джордано Бруно, Джека Лондона, Рабіндраната Тагора, Богдана-Ігоря Антонича.- К.: Грані-Т,2008.-96с.,іл.

4. Андрій Кокотюха про Луї Буссенара , Томаса Майна Ріда, Миколу Міклухо-Маклая, Рафаеля Сабатіні, Роберта Луїса Стівенсона.- К.: Грані-Т, 2008.-88с.,іл.

5. Валерій і Наталя Лапікури про Григорія Сковороду, Жана Анрі Фабра, Петра Котляревського, Івана Кожедуба, Михайла Остроградського.- К.: Грані-Т, 2008.-120с.,іл.

6. Яна Дубинянська про Джері Даррела, Машу Єрмолову, Олю Кобилянську, Рея Бредбері, Ованеса Айвазовського.- К.: Грані-Т, 2008.-104с.,іл.

7. Степан Процюк про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Ніку Турбіну.- К.: Грані-Т, 2008.-96с.,іл.

8.Сашко Дерманський про Авіценну, Олександра Суворова, Олександра Довженка, Уолта Діснея, Пеле. - К.: Грані-Т, 2008.-112с.,іл.

9.Олександр і Наталя Шевченки про Омара Хайяма, Грицька Чубая, Фредді Меркюрі, Джеймса Пола Маккартні, Стівена Спілберга.- К.: Грані-Т, 2008.-120с.,іл.

10.Наталія Загорська про Дениса Давидова ,Міхаїла Булгакова, Олександра Купріна, Норгейта Тенсинга, Марію Каллас.- К.: Грані-Т, 2008.-128с.,іл.

Нові імена в українській дитячій літературі